Kozí farma Jakubka - úvodní stránka

O farmě Jakubka

Jsme schválená mlékárna pro zpracování tepelně ošetřeného kozího mléka a výrobna mléčných výrobků pod veterinárním registračním číslem: CZ31850254

Ocenění našich výrobků

  • Soutěž jihočeského kraje o značku “Regionální potravina“

    Rok 2015 – 1. místo v kategorii sýry včetně tvarohu pro náš sýr „Farmářský čerstvý kozí sýr“. To nás opravňuje používat označení „Regionální potravina“ na našem kozím sýru.

  • Soutěž “Chutná hezky jihočesky“

    Rok 2016 – ocenění od regionální agrární komory jihočeského kraje pro náš jogurtový kysaný nápoj „Kozakys“

    Rok 2015 – ocenění od regionální agrární komory Jihočeského kraje pro náš sýr „Farmářský polotvrdý čerstvý kozí sýr, ručně lisovaný“

    Rok 2017 - ocenění od regionální agrární komory jihočeského kraje pro náš jogurt "KOZOGURT".

Trocha historie

Kozí farma Jakubka začala vznikat v zimě roku 2012. Bylo třeba uzpůsobit stávající pozemky na chov koz. Začali jsme s přestavbou příbytku pro kozy, postavili jsme nový seník. Pak už byly nutné jen nezbytné doplňky a dodělávky a zároveň jsme začali s výstavbou nového, většího a útulnějšího domova pro kozy. Konečně bylo vše připraveno a nové obyvatelky naší farmy mohly konečně dorazit. Jejich transport nebyl nic jednoduchého a moc se jim k nám zrovna nechtělo. Nakonec se u nás ale všechny zabydlely a my se jim snažíme dávat tu nejlepší péči. Přibývají také další kozí přírůstky. Dokončen je i nový domov, nová pastvina a stěhují se k nám postupně nová a nová zvířata. Na fotografie ze začátků i současnosti farmy se můžete podívat ve fotogalerii.

Když se u nás vše zaběhlo, začali jsme z výrobou kozích sýrů. Rok 2014 byl spíše zkušební. Od té doby se nám ale podařilo získat i výše uvedená ocenění a my máme radost, že jsme na správné cestě.